Sıcak Su Arızası

Kombi cihazlarında karşılaştığımız sorunların ilki sıcak su arızasıdır. Kombi bilinmeyen bir sebeple ya da aniden oluşan bir neden ile arızalanabilir. Bu da kombide genellikle sıcak suyun alınamamasına sebep olmaktadır. Tüketicilerimiz kombilerini özellikle de sıcak su için sıkça kullandığından bu gibi aksaklıklarla karşılaşabilmesi mümkün olmaktadır. Pendik Kombi Servis olarak siz değerli müşterilerimize bu konu hakkında bilgiler sunalım.

Peki ama kombi sıcak su vermiyor ise ne ya da neler yapmak gerekir? Bu durumla karşılaşan tüketicinin müdahale ederek sorunu düzeltebileceği herhangi bir işlem var mıdır? Ya da kesin olarak servis desteği mi alması gerekir? Sizleri merak ettiğiniz bu sorularınız hakkında bilgilendirelim. İlk sorunun yanıtı; kombi sıcak su vermiyor ise tüketici mutlaka servis desteği almalıdır. Sorunun sebebi yüksek bir ihtimal ile teknik arızadan kaynaklanmaktadır. İkinci sorunun yanıtı; bu durumla karşılaşan tüketici önce kombi basıncını kontrol etmelidir. Kombi basıncı düşük ise su basarak sorunu çözümleyebilir. Kombi basıncı normal ise mutlaka teknik destek almalıdır. Üçüncü sorunun yanıtı; aslında bu gibi sorunlar arızalı olan bir ya da birkaç parça yüzünden meydana gelmektedir. Bu nedenle de kombiye müdahale etmeniz bazı durumlarda daha büyük sorunların yaşanmasına sebep olabilmektedir. İşte bu yüzden de sizlere önerimiz mutlaka teknik destek almanızdır. Bu tür durumlarla karşılaştığınızda firmamızı arayabilirsiniz. Belki de sorununuz kısa süren bir işlem gerektirecektir. Ekibimiz adresinizde olduktan sonra öncelikle kombi ekranında uyarı ışığı var mı ya da uyarı kodu var mı diye kontrol eder. Veya peteklerin ısınıp ısınmadığına bakar. Kombi ekranında uyarı ışığı ya da uyarı kodu varsa işlem gidişatı ona göre belirlenir. Petekler ısınıyor ise pompa, gaz grubu ve fan gibi parçalarda sorun olmadığı kesin olarak belirlenir. Çünkü bu parçalardan birinde sorun olsaydı kombi petekleri de ısıtmazdı. Şimdi arızalı olan parçaları belirlemeye geldi sıra…

Bu parçalar; ntc, membran (conta), tribün, plaka eşanjör, üç yollu vana gibi parçalardır. Düşük bir olasılıkla da olsa pompada sorun olabileceği düşünülerek pompa kontrolü de yapılır. Sıcak su sorununa sebep olan parça ya da parçalar kesin olarak belirlendikten sonra değiştirilir ve tüketicinin yaşadığı sıcak su sorunu çözüme kavuşur. Daha fazla bilgi için Pendik Kombi Servisi ile iletişime geçebilirsiniz.